Antisemitský zákon, len v modrom...

Autor: Lenka Matúšková | 22.6.2011 o 14:01 | (upravené 22.6.2011 o 17:29) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  1153x

Človek sa často upokojuje presvedčením, že história sa už nikdy nezopakuje, pretože spoločnosť sa z nej poučila. Nieje tomu tak! Respektíve spoločnosť by sa aj poučila, ale naši vládny predstavitelia nie. Alebo sa jedná o skúšku tolerancie národa? Už od prvéh počutia pripomína Zákon o ukončení a spôsobe usporiadanie niektorých nájomných zvťahov historické udalosti. Udalosti, ku ktorým každý súdny človek zaujme negatívne stanovisko - vysťahovanie židovského obyvateľstva do vopred pripravených a izolovaných častí mesta bez možnosti takýto vývin situácie ovplyvniť. Ako táto aktivita pokračovala ďalej už všetci vieme... Je podobnosť medzi Židovským kódexom z 1941 roku a Figeľovým zákonom z 2011 čiste náhodná? Dúfajme, že áno...

Takéto porovnanie sa môže na prvý pohľad zdať prehnané, avšak pri pozornom čítaní  a porovnávaní zákonov prídeme na to, že ich princípy sú si až príliš podobné.

  • Najmä fakt, že prostredníctvom Zákona o ukončení a usporiadaní niektorých nájomných vzťahov štát diskriminuje vybranú skupinu ľudí, prostredníctvom ktorej sa snaží zvýhodniť inú skupinu. Nehovoriac otom, že sleduje svoje vlastné záujmy na úkor svojich občanov.

Pre jasnejšiu predstavu mi dovoľte porovnanie citácií z oboch zákonov. Máte možnosť sami posúdiť ich nebezpečnú podobnosť.

Židovský kódex z roku 1941:

1.      Ústredný hospodársky úrad môže po dohode s Ministerstvom vnútra uložiť povinnosť vysťahovať sa z určitej obce (mesta), pritom môže uložiť povinnosť nasťahovať sa do určitej obce (mesta).

 

2.      Ústredný hospodársky úrad môže po dohode s Ministerstvom vnútra určiť obvody okresných úradov, prípadne jednotlivé obce (mestá), do ktorých sa Židia nesmú prisťahovať.

 

3.      Ústredný hospodársky úrad môže uložiť Židom povinnosť vysťahovať sa z určitej časti obce (mesta) a pritom môže súčasne uložiť povinnosť nasťahovať sa do určitej jej časti, a to všeobecne alebo v jednotlivých prípadoch.

 

Zákon o ukončení a usporiadaní niektorých nájomných vzťahov z roku 2011:

1.       Prenajímateľ bytu podľa §2 ods.1 písm. a),b),d) a e) môže vypovedať nájom bytu bez udania dôvodu do 31. decembra 2011, ak ide o byt podľa §2 ods. 1 písm. a) ustanovenie § 139 ods.2 Občianskeho zákonníka sa nepoužije. Výpovedná lehota je 12 mesiacov a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď.

Ako vidíme, tento zákon legalizuje porušenie občianskeho zákonníka. Tým berie nájomníkom základnú právnu ochranu a odoberá im ich základné právo: právo na bývanie.

Takýto zákon sa netýka iba poškodenej skupiny ľudí. Týka sa nás všetkých, pretože ak politikom dovolíme uzákoniť takto explicitnú diskrimináciu občanov tohto štátu, už nebudú mať žiadne zábrany. Teraz sa síce jedná o úzku skupinu poškodených, kde je však záruka, že o pár rokov sa obeťou honby za majetkom nestaneme aj my ostatní???

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?